Coming Up

Club run
Nether North Grain A57
Wed 27th Jun
6:45pm
Other runs
James Blakeley
Today
3:00pm
Buttermere Horseshoe
Today
11:00am
Kinder Trog
Tomorrow
11:00am

Tweets

DPFR Calendar
@dpcalendar
1h • 23/06/2018 • 13:35

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
2h • 23/06/2018 • 12:38

noel thatcher
@noelthatcher
4h • 23/06/2018 • 10:57

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
5h • 23/06/2018 • 10:24

Tony Audenshaw
@TonysTrials
6h • 23/06/2018 • 8:44

David Holmes
@spikefodder
7h • 23/06/2018 • 8:28

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
8h • 23/06/2018 • 7:19

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
19h • 22/06/2018 • 20:17

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
19h • 22/06/2018 • 20:07

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
20h • 22/06/2018 • 18:45

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
1d • 22/06/2018 • 13:26

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
1d • 22/06/2018 • 13:18

Rydal Round
@rydal_round
1d • 21/06/2018 • 20:21

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
1d • 21/06/2018 • 19:12

Grand Day Out
@granddayout
2d • 21/06/2018 • 13:48

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
4d • 19/06/2018 • 14:16

Invisible Jim
@InvisibleJim1
4d • 19/06/2018 • 11:58

Dark Peak Fell Runners
@dpfellrunners
8d • 15/06/2018 • 12:55

From the Photos page

random_picture

OMM on Saturday 29th October 2016

Galloway

Click the to see results for the athlete in all results for this event, click the name for all known results for the athlete
PosNameTimeClubCatCommentCourse
Stephen Martin / John Dalton Dark Peak  D Class
63Lucy Wiegand / Richard Sullivan11:42:02  514 pointsMedium Score
62Dominic Watts / James McQuaid11:42:02  680 pointsLong Score
48Duncan Marsh / Chris Adams10:38:23  550 pointsMedium Score
21Ralph Skrimshire / S Skrimshire13:52:32   B Class
17Alison Wainwright / Oscar Wainwright13:41:04   C Class
16Nicky Spinks / J Brown16:49:08   Elite
11Stu Reid / Tom Gomersall13:54:39   Elite
6Bob Johnston / Andy Bell12:39:57Dark Peak 1030 pointsLong Score
4Mike Nolan / J Smallwood10:26:19   B Class
2Mark Tuckett / Simon Wurr08:22:51  870 pointsShort Score
1S Ohly / Duncan Archer10:51:08   Elite
1A Masson / T Morgan08:58:43   B Class
1Tom Elliott / Robin Price09:53:30   D Class
1Ian Jones / Jeff Powell-Davies12:59:38  1232 pointsLong Score
1Donald Evans / John Hale11:32:11  908 pointsMedium Score
1Helen Gardner / Simon Gardner08:57:14  890 pointsShort Score
1Mark Burley / Jack Kosky09:56:31   C Class